سرعت اجرا کمپین

سرعت عمل در اجرا، پیش‌نیاز کمپین است.

وقتی قصد دارید از تمام پتانسیل سازمان در مدت زمان کوتاهی برای رسیدن به اهداف استفاده کنید، سرعت عمل در اجرا، حرف اول را می‌زند.

هدف کمپین محتوایی

کمپین محتوایی در جهت هدف شما

وقتی قرار است یک کمپین محتوایی بنویسید باید همه موارد اجرایی از انتخاب قالب‌ها تا محتوا کمپین در جهت اهداف شما باشد. صرفاً تقلید کامل از رقبا کمکی به توسعه شما نخواهد کرد.

پتانسیل کمپین محتوایی

از حداکثر توانتان استفاده کنید.

در کمپین محتوایی باید از تمامی پتانسیل‌های سازمان به صورت یکپارچه و موازی استفاده کرد. این کار بدون داشتن برنامه و اجرا دقیق امکان پذیر نمی‌باشد.

کمپین‌ محتوایی

انتشار و عرضه پس از تدوین استراتژی محتوایی و تولید محتوا اهمیت زیادی دارد. کمپین‌های محتوایی نتایج و بازدید انتشار محتوا را چندین برابر می‌کنند. در کمپین‌ محتوایی با استفاده از بسترهای مختلف انتشار، محتوا در معرض دید میلیون‌ها نفر قرار می‌گیرد.

مسیر موفقیت شما

طراحی کمپین

برای طراحی یک کمپین محتوایی باید ابتدا تمامی پتانسیل‌های سازمان را بررسی کنید. این موارد شامل نیرو‌های متخصص، توانایی تولید محتوا، بودجه لازم برای اجرا کمپین، توانایی در پاسخ به مشتریان کمپین و … می‌باشد. کمپین‌ها تحت عناوین مختلف کمپین‌های آگاهی از برند، کمپین‌های معرفی محصول، کمپین‌های ریبرندینگ، کمپین‌های فروش، کمپین‌های جمع‌آوری اطلاعات، کمپین‌های تست محصول، کمپین‌های توسعه برند، کمپین‌های مسئولیت اجتماعی، کمپین‌های شبکه‌های اجتماعی، کمپین‌های بازاریابی، کمپین‌های سئو و دیجیتال مارکتینگ طراحی و اجرا می‌شوند.

کمپین شبکه‌های اجتماعی

همان طور که می‌دانید، کمپین محتوایی یعنی استفاده حداکثری از تمامی کانال‌های فروش و تبلیغات برای جذب مخاطب؛ یکی از کانال‌های مهم فروش برای هر کسب و کاری، شبکه‌های اجتماعی هستند. اگر شبکه‌های اجتماعی تازه تأسیس دارید می‌توانید از کمپین محتوایی برای جذب مخاطب استفاده کنید. همچنین اگر شبکه‌های اجتماعی شما فعال هستند، در کمپین محتوایی از این شبکه‌ها برای افزایش فروش کمک بگیرید. در هر دو روش باید برنامه‌ریزی دقیقی برای تک تک مراحل داشته باشید. گروه مشاوران سندلوس این برنامه‌ریزی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

آگاهی از برند

همیشه از طراحی و اجرا کمپین محتوایی برای افزایش فروش استفاده نمی‌شود. بلکه می‌توان از آن برای آگاهی از برند نیز استفاده کرد. دیده شدن در یک بازار پر رقابت، کم از افزایش فروش ندارد.

استفاده از تبلیغات کلیکی

درست است که استفاده از استراتژی محتوایی یک امر طولانی مدت است اما استفاده از کمپین محتوایی به عنوان یک ابزار زود بازده می‌تواند به این استراتژی سرعت ببخشد.استفاده از تبلیغات کلیکی مانند گوگل ادورز، ریتارگتینگ و … از جمله این موارد می‌باشد.

رپورتاژآگهی

برای دیده شدن نیاز است که از سایت‌های معتبر و بزرگ کمک بگیرید. استفاده از ریپورتاژآگهی و بک لینک‌ها می‌تواند شما را در این کار یاری نماید. شناسایی سایت‌هایی که احتمال حضور مخاطبان هدف شما در آنان زیاد است، کار آسانی نیست. این کار نیاز به تحقیقات لازم برای جذب مخاطب حداکثری دارد. به زبان ساده شما باید در سایت‌هایی ریپورتاژآگهی بروید که درصد نرخ تبدیل آن سایت‌ها برای ورود مخاطبان به سایت شما بیشتر باشد.

تبلیغات بنری

تبلیغات بنری هم نوعی از تبلیغات هستند که بنر طراحی شده از محصول و مجموعه شما در سایت‌ها و بسترهای مورد نظرتان قرار می‌گیرند. تبلیغات بنری، بازدید وبسایت و محصولات شما را تا چندین برابر بیشتر می‌کنند. موضوعی که در تبلیغات بنری اهمیت دارد، محتوای تصویری و متنی بنر شما است که باید برای مخاطب جلب توجه کند.

تبلیغات در گوگل (گوگل ادز)

تبلیغات گوگل یا گوگل ادز، بستری تبلیغاتی ارائه شده توسط گوگل است که شما می‌توانید بر روی کلیدواژه‌هایی که مخاطبانتان سرچ می‌کنند تبلیغ بدهید و مخاطبان را وارد سایت خودتان کنید. در این نوع از تبلیغات، تحقیق کلمه کلیدی و شناخت دقیق واژه‌هایی که مخاطبان جستجو می‌کنند اهمیت زیادی دارد و باید بودجه خود را صرف آن‌ها کنید.

اجرا کمپین

در اجرا کمپین باید اس‌ام‌اس مارکتینگ، ایمیل مارکتینگ، تبلیغات کلیکی، تبلیغات بیلبوردی، تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی و … به صورت همزمان و با سناریوهای جذاب اجرا شود. اجرا این پروسه نیاز به برنامه‌ریزی دقیق و زمان‌بندی مناسب دارد.

کمپین محتوایی

تعرفه و هزینه کمپین محتوایی

بررسی و اعلام هزینه تعرفه‌های طراحی و اجرا کمپین محتوایی به عوامل مختلفی نظیر بودجه مورد نیاز برای اجرا کمپین، تعداد کانال‌های فروش، بررسی پتانسیل‌های سازمان در تولید محتوا، هدف کمپین و … بستگی دارد. برای دریافت پروپوزال و یا مشاوره اختصاصی خودتان، از روش‌های زیر اقدام کنید:

برخی از برندهایی که به ما اعتماد کرده‌اند:

سوالات متداول در حوزه دیجیتال مارکتینگ

سازمان ما برخی از ابزارهای لازم برای اجرا کمپین مثل شبکه‌های اجتماعی یا بودجه مورد نیاز برای تبلیغات محیطی را ندارد، آیا باز هم می‌توان برای آن، کمپین محتوایی طراحی کرد؟

بله، همانطور که در تعریف کمپین آمده است، کمپین محتوایی یعنی استفاده حداکثری از پتانسیل‌های یک سازمان برای جذب مخاطب و افزایش فروش. این پتانسیل‌ها می‌تواند در سازمان‌های مختلف، متفاوت باشد. گروه مشاوران سندلوس با بررسی توانایی‌های یک سازمان به طراحی و اجرا کمپین محتوایی برای آن مجموعه می‌پردازد.

اجرا یک کمپین محتوایی در زمان خاصی از سال صورت می‌گیرد یا قابلیت اجرا در تمامی ایام سال را دارد؟

برخی از ایام سال مانند شروع تابستان، شب یلدا، شب عید، بلک ‌فرای دی (جمعه سیاه) و … زمان مناسبی برای اجرا کمپین‌های محتوایی هستند. اما طراحی کمپین‌های محتوایی محدود به این ایام نمی‌شوند. در برخی موارد با توجه به اتفاقات پیش آمده، ایام مرتبط با محصولات و خدمات ما و مواردی از این دست، می‌توان یک کمپین محتوایی پر بازده طراحی و اجرا کرد.

بودجه مورد نیاز برای اجرای یک کمپین چه قدر است؟

بودجه مورد نیاز برای اجرای یک کمپین محتوایی بستگی به هدف سازمان از اجرای آن کمپین دارد. برای اجرای برخی از کمپین‌ها لازم است از تبلیغات کلیکی بیشتر از تبلیغات شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام استفاده نمود و در برخی دیگر بالعکس. این استراتژی کاملاً به هدف اجرای کمپین و پتانسیل‌های سازمان بستگی دارد.

مطالب مرتبط

6 دیدگاه در “کمپین محتوایی

 1. nasim گفت:

  سلام. برای اینستاگرام به صورت مجزا کمپین دارید؟ اگه دارید لطفا هزینه‌اش رو بفرمایید.

  1. admin-sandeloos گفت:

   سلام بله. اما قبلش پیشنهاد می کنم در قسمت پکیج ها، پکیج اینستاگرام رو مطالعه بفرمائید. بعد در واتس آپ پیام بدین تا دوستان هزینه و خدمات رو خدمتتون اعلام کنند.

 2. abolfazl گفت:

  میزان هزینه‌ای که باید برای کمپین انجام بشه رو چه جوری تخمین میزنید؟

  1. admin-sandeloos گفت:

   سلام. هزینه اجرا کمپین معمولا به صورت توافقی بین ما و کارفرما انجام میشه. معمولا مواردی مثل پتانسیل‌های یک کسب و کار، زیرساخت‌های موجودی که دارن، میزان فروش ماه ها و سال قبل، کیفیت محتوایی که قراره براشون ارائه بشه و … تعیین کننده میزان هزینه یک کمپین هست.

 3. ali kaaaa گفت:

  نمونه از کمپین‌های موفق هم دارید گزارشی؟

  1. admin-sandeloos گفت:

   سلام و وقت بخیر. بله. مجموعه سندلوس برای سازمان‌های مختلفی کمپین رفته. برای اطلاع از این موارد با همکاران تماس بگیرید راهنماییتون می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *