مدلها و تمپلیت‌ها

بهینه‌سازی کلمات‌ کلیدی در سئو داخلی+تمپلیت،چک لیست سئو و ویدیو

چک لیست کلمات کلیدی در سئو
زمان مطالعه: 6 دقیقه

مقدمه

مخاطبان چگونه می‌توانند در میان هزاران محتوا، محتوا شما را پیدا و از آن استفاده کنند؟ مثلا مشتریان پرینترهای رنگی چگونه می‌توانند در فضای مجازی به فروشندگان این محصول دست پیدا کنند؟

جواب این سوال یک چیز است : کلمه کلیدی

اما کلمه کلیدی به چه معناست؟

تعریف کلمه کلیدی

شما می‌توانید برای آشنایی بیشتر با نحوه استفاده از کلمات کلیدی در قسمت‌های مختلف هر کدام‌ از رسانه‌ها (مانند متن، ویدیو، تصاویر و …)، ویدیو زیر که بخشی از ویدیو آموزشی کلمه کلیدی در سئو است را مشاهده نمایید.

ویدیو آموزشی استفاده از کلمات کلیدی برای سئو سایت

ویدیو معرفی دوره آموزش سئو

دریافت مجموعه کامل آموزش سئو (SEO)

این مجموعه شامل 28 فایل از چکلیست‌ها، تمپلیت‌های سئو، فایل اکسل قابل ویرایش و همچنین 16 ساعت ویدیوی دوره جامع آموزش سئو (SEO) طبق موارد زیر است: (توضیحات بیشتر دوره)

1- کلیات و انواع سئو 2- سئو کلاه سفید 3- سئو درون صفحه (سئوی داخلی) 4- کلمات کلیدی در سئو 5- عنوان و تگ متا در سئو 6- سئو محتوای متنی 7- سئو ویدیو و تصاویر 8- ابزارهای سئو درون صفحه 9- سئو برون صفحه (سئوی خارجی) 10- لینک‌سازی خارجی 11- کامنت‌ مارکتینگ، شبکه‌ اجتماعی و رپورتاژ 12- ابزارهای سئو برون صفحه 13- سئوی فنی (سئوی تکنیکال) و دریافت گزارش 14- سرعت و امنیت سایت 15- ابزارهای سئوی فنی

می‌توانید این 15 گام را از دو روش زیر به‌طور کامل دریافت کنید:

استفاده درست از کلمات کلیدی در قسمت‌های مختلف یک متن (عنوان، تصاویر، متن و …) اولین گام عملیاتی سئو درون صفحه (سئو داخلی) می‌باشد که در گام قبلی (گام سوم از دوره جامع آموزش سئو) درباره آن به صورت مفصل پرداخته‌ایم. اما صرفا کلمات کلیدی فقط برای پیدا کردن متون و نوشته‌های سایت ما توسط مخاطبان مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. بلکه الگوریتم‌های موتورهای جستجو مانند گوگل نیز از طریق کلمات کلیدی تعیین شده توسط شما می‌توانند تشخیص دهند که موضوع محتوا شما درباره چیست. با این کار، گوگل می‌تواند سریع‌تر و بهتر، محتوای شما را به مخاطبان نشان دهد.

مثلا در تصویر زیر می‌توانید مشاهده کنید که سایت گروه مشاوران سندلوس با به‌کارگیری مناسب کلمه کلیدی «سئو برون صفحه»، توانسته با این کلمه کلیدی در صفحه اول گوگل قرار بگیرد.

نمونه سئو

کلمه کلیدی در سئو

سئو که خود از زیرمجموعه‌های دیجیتال مارکتینگ محسوب می‌شود، خودش نیز دارای سه زیرمجموعه می‌باشد.

سئو داخلی

تمامی تکنیک‌ها و فعالیت‌هایی که در داخل سایت به منظور ارتقای رتبه سایت انجام می‌شود.

سئو خارجی

تمامی تکنیک‌ها و فعالیت‌هایی که در خارج سایت به منظور ارتقای رتبه سایت انجام می‌شود.

سئو تکنیکال (فنی)

تمامی تکنیک‌ها و فعالیت‌هایی فنی و کدنویسی که در داخل سایت به منظور ارتقای رتبه سایت انجام می‌شود.

کلمه کلیدی یکی از تکنیک‌های سئو داخلی محسوب می‌شود. سایر تکنیک‌های سئو داخلی (سئو on page) عبارت‌اند از: بهینه‌سازی عناوین، بهینه‌ کردن زیرعنوان‌ها، بهینه‌ کردن URL، بهینه کردن تگ متا، بهینه‌ کردن تصاویر، استفاده از محتوا چند رسانه‌ای، لینک ‌سازی داخلی، لینک سازی خارجی، تولید محتوا سئو شده و … که در سایر گام‌های دوره جامع سئو به آن پرداخته‌ایم و شما می‌توانید در پایین صفحه و در کادر سبز رنگ به هر کدام از آن‌ها دسترسی داشته باشید.

اما قبل از آنکه به سراغ تمپلیت کلمات کلیدی در سئو برویم لازم است تا با معرفی چند سایت داخلی و خارجی به استخراج کلمات کلیدی بپردازیم.

برای استخراج حرفه‌ای کلمات کلیدی می‌توان از ابزارهای زیر استفاده کرد:

 Keyword Planner

 KeywordTool

Ahrefs

 KWFinder

Moz Keyword

 Google Trends

 Keyword Generator

 Keyword Sheeter

 Keyword Surfer

 Keyworddit

 Questiondb

این نکته را فراموش نکنید که چگونگی و نحوه استخراج کلمات کلیدی، به تنهایی یک دوره جامع مجزا را می‌طلبد که ما به صورت جداگانه در دوره جامع تحقیق کلمه کلیدی و ترندیابی به آن پرداخته‌ایم. به عبارتی در این مرحله قرار است به آموزش استفاده بهینه از کلمات کلیدی که قبلا در قسمت‌های مختلف سایت استخراج کرده‌ایم،  بپردازیم.

تمپلیت استفاده از کلمات کلیدی در سئو

مدیریت آنکه بتوان کلمات کلیدی را در تمامی جایگاه‌های خودش و به صورت درست استفاده کرد، کار دشواری است. از این رو، برای ساده‌سازی و سرعت بخشیدن به کار، از چک ‌لیست سئو کلمات کلیدی در قالب تمپلیت استفاده می‌کنیم. با این کار می‌توانیم قبل از انتشار یک مطلب در سایت، تمامی نکات مهم کلمات کلیدی را بررسی کنیم تا نکته‌ای از قلم نیوفتد.

تمپلیت چک لیست کلمات کلیدی در سئو مناسب چه کسانی می‌باشد؟

استفاده از این تمپلیت به صاحبان کسب و کار، مدیران دیجیتال مارکتینگ شرکت‌ها، تولیدکنندگان محتوا، منتشرکنندگان محتوا، ادمین‌های سایت و … کمک می‌کند تا با کمترین ضریب اشتباه، تکنیک استفاده از کلمات کلیدی برای سئو را اجرا کنند.

همچنین باید به این نکته اشاره کرد که می‌بایست برای هر محتوا، یک کلمه کلیدی کانونی (کلمه کلیدی مهم و اصلی) و چند کلمه کلیدی ثانویه (فرعی) قرار داد. برای پیدا کردن کلمات کلیدی می‌توانید از گوگل ساجسشن، ریلیتد سرچ گوگل (Related searches)، کیوردتولز، کیوردپلنر، سمراش، kwfinder استفاده کنید.

در زیر به مواردی که در تمپلیت کلمات کلیدی آمده است اشاره شده است.

 1. مرتبط بودن کلمات کلیدی با محتوا متن
 2. استفاده از کلمه کلیدی کانونی در عنوان متن. (در ابتدا عنوان).
 3. استفاده از کلمه کلیدی کانونی در تگ عنوان (H1).
 4. استفاده از کلمه کلیدی کانونی در مقدمه یا همان 150 کلمه ابتدای متن.
 5. استفاده از کلمه کلیدی کانونی در برچسب عنوان.
 6. استفاده از کلمه کلیدی کانونی در برچسب‌ها.
 7. استفاده از کلمه کلیدی کانونی در تگ متا. (در ابتدا تگ متا).
 8. استفاده از کلمه کلیدی کانونی در URL ها. (ترجیحا در ابتدا URL).
 9. استفاده از کلمه کلیدی کانونی در تگ آلت تصاویر (متن جایگزین) برای عکس شاخص و عکس محصولات.
 10. استفاده از کلمه کلیدی کانونی در نام فایل تصاویر برای عکس شاخص و عکس محصولات.
 11. استفاده از کلمه کلیدی کانونی در متن. (چگالی کلمات کلیدی بهتر است بین 2 تا 3 درصد باشد. یعنی به ازای هر 100 کلمه، 2 الی 3 بار از کلمه کانونی یا مترادف‌های آن یا کلمات کلیدی ثانویه استفاده شود).
 12. استفاده همزمان از کلمات کلیدی دُم کوتاه (مثل سئو چیست) و دُم بلند (مثل تکنیک‌های کاربردی سئو داخلی) در متن
 13. کوتاه بودن کلمات کلیدی کانونی.
 14. استفاده از کلمات کلیدی ثانویه (فرعی) در میان‌تیترها (زیرعنوان‌های H2، H3 و …).
 15. استفاده از کلمات کلیدی ثانویه (فرعی) در تگ آلت تصاویر (متن جایگزین) برای سایر عکس‌های محتوا.
 16. استفاده از کلمات کلیدی ثانویه (فرعی) در تگ متا

تمپلیت چک لیست کلمات کلیدی در سئو

چک‌لیست کلمات کلیدی در سئو

در انتها باید بگوییم که

تحقیق کلمه کلیدی کاری است که باید با صبر انجام شود اما بررسی استفاده صحیح از کلمات کلیدی پس از استخراج آن در محتوا، عملی است که می‌توان با استفاده از یک چک‌ لیست به آن سرعت بخشید. در این تمپلیت نیز دقیقا به همین موضوع پرداخته شده است تا افراد بتوانند با یک نگاه اجمالی و چک کردن سریع، از انجام این موضوع اطلاع پیدا کنند. اما فراموش نکنیم که این موضوع گرچه بسیار اهمیت دارد اما تمام ماجرا نیست. بلکه قالب بهینه سازی کلمات کلیدی به ما کمک می‌کند بخشی از انجام سئو درون صفحه را تسهیل کنیم. به عبارتی این اولین گام برای انجام سئو داخلی می‌باشد و شما می‌توانید در گام بعدی، با بهینه‌سازی عناوین و متادیسکریپشن آشنا شوید و با آموزش آن، سئو سایت خود را بهبود بخشید.

⇐ بهینه‌‌سازی عنوان و متا دیسکریپشن + تمپلیت، چک لیست سئو و ویدیو

سایر گام‌ها و تمپلیت‌های سئو (SEO)

شما در این مطلب با گام چهارم “دوره جامع آموزش سئو (SEO)” یعنی بهینه‌سازی کلمات‌ کلیدی در سئو آشنا شدید. همچنین می‌توانید سایر گام‌های دوره جامع آموزش سئو را از طریق لینک‌های زیر مطالعه و تمپلیت‌های مرتبط را دریافت کنید.

 • گام یک: کلیات و انواع سئو +تمپلیت‌
 • گام دو: سئو کلاه سفید+تمپلیت‌
 • گام سه: سئو درون صفحه (سئو داخلی)+تمپلیت‌
 • تیک سبز گام چهار: کلمات کلیدی در سئو+تمپلیت‌
 • گام پنج: عنوان و تگ متا در سئو+تمپلیت
 • گام شش: سئو محتوای متنی+تمپلیت
 • گام هفت: سئو ویدیو و تصاویر+تمپلیت
 • گام هشت: ابزارهای سئو درون صفحه+تمپلیت
 • گام نه: سئو برون صفحه (سئو خارجی)+تمپلیت
 • گام ده: لینک‌سازی خارجی و انواع لینک+تمپلیت
 • گام یازده: کامنت‌، سوشال و رپورتاژ+تمپلیت
 • گام دوازده: ابزارهای سئو برون صفحه+تمپلیت
 • گام سیزده: سئو فنی یا سئو تکنیکال +تمپلیت
 • گام چهارده: سرعت و امنیت سایت+تمپلیت
 • گام پانزده: ابزارها و جمع‌بندی سئو فنی+تمپلیت

دریافت مجموعه کامل سئو

“””نکته مهم: از طریق لینک‌های بالا می‌توانید به سایر گام‌های دوره جامع آموزش سئو دسترسی داشته باشید. ضمنا برای دریافت تمام فایل‌ها، تمپلیت‌ها و ویدیوهای 15 گام بالا (دوره جامع آموزش سئو) از طریق دکمه زیر اقدام کنید.”””

دوره آموزشی سئو داخلی

 

دوره جامع آموزش سئو شامل دروس سئو داخلی، سئو خارجی و سئو فنی می‌باشد که می‌توانید برای تهیه فایل‌ها و ویدیوهای آموزشی آن به کادر آبی رنگ در اواسط صفحه مراجعه کنید. اما علاقه مندان به حوزه سئو داخلی می‌توانند از طریق لینک زیر، فقط دروس سئو داخلی را تهیه کنند. (توضیحات بیشتر دوره سئو داخلی)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *