معرفی سازمان

چرا خودتان را معرفی نمی‌کنید؟!

بگذارید اسم شما در چشم و ذهن همه نفوذ کند؛ با ساختن دقیق برند خود، این فرصت را دارید که انتظارات مشتریان خود را شکل دهید و پیوندی منحصر به فرد ایجاد کنید که فراتر از رابطه خرید و فروش است.

برندسازی شرکت

به جمع شرکت‌های معتبر بپیوندید

برندسازی قوی کمک می‌کند شناخته شوید. با یک برند منحصربه‌فرد می‌توانید با ایجاد مزیت رقابتی نسبت به رقبایتان و کمک به جذب و حفظ مشتریان با هزینه‌ی بسیار کمتر، اعتبار زیادی داشته باشید.

آیکون برندینگ

برندینگ، گامی بزرگ در جهت افزایش فروش

برندینگ پرعمرترین و از موثرترین روش‌های فروش و کسب درآمد است. چرا که برندینگ یکی از فاکتورهای تصمیم‌گیری خرید مشتریان محسوب می‌شود.

برندینگ:

برندینگ از موضوعاتی است که در فضای کسب و کاری ما توجه کمتری به آن می‌شود. یک برند قوی تا بخش زیادی از مشکلات فروش را هموار می‌کند و می‌تواند ضامن بقای یک کسب و کار باشد. استراتژی برند باید یک تصویر جامع از کسب و کار شما به مخاطبان القا کند و آن‌ها را با شما همراه کند.

مسیر موفقیت شما

بررسی اهداف، ماموریت و چشم‌انداز شرکت:

فرآیند برندینگ باید با دید بلند مدت انجام شود. به همین جهت باید استراتژی برند با چشم انداز سازمان در یک جهت تدوین شود. وقتی استراتژی برند تدوین شود به صورتی که بدانیم قرار است به چه نحوی مشتریان و مخاطبان، ما را بشناسند، بعد از آن تمامی فعالیت‌های کوتاه مدت و بلند مدت سازمان بر اساس اهداف برند طرح ریزی می‌شوند. در استراتژی برند تمامی موارد از لحن محتوا تا بازاریابی و فروش کلان شرکت مورد بررسی و اصلاح قرار می‌گیرند.

تحلیل مخاطب، بازار و رقبا:

نمی‌توان بدون درک و شناخت خوبی از مخاطبان، بازار و رقبا، انتظار نتیجه‌ای دلخواه را داشته باشیم. باید به این نکته مهم توجه کرد که شما مخاطب محتوای خودتان نیستید. این فرض که خریدار و مخاطب هدف احتمالاً مانند شما فکر می‌کنند و نیازها و دغدغه‌هایی شبیه شما دارند، می‌تواند بسیار مخرب و آسیب زننده باشد. با تجزیه و تحلیل رقبا و بازار، می‌توانید کشف کنید که کسب‌وکارتان در کدام زمینه با چالش روبه رو است و در کدام حوزه قوی ظاهر شده است.

بوم برند:

بوم برند ابزاری برای خلاقیت است؛ داستان برند، نحوه دعوت مخاطب به استفاده از محصول و همچنین هویت برند را مشخص می‌کند. موضوع اصلی در این حوزه، تمایز از دیگر رقباست. پس از طراحی بوم برند مشخص می‌شود که چگونه باید ابزارهای دیجیتال مارکتینگ برای رسیدن به اهداف برند استفاده کرد.

استراتژی برند:

همان‌طور که یک معمار قبل از شروع به ساخت، نقشه ساختمانی را ترسیم می کند، شما باید یک استراتژی برند برای کسب‌و‌کار خود ایجاد کنید. استراتژی برندسازی، برنامه‌ای بلند مدت برای دستیابی به اهدافی است که در نهایت، منجر به شناسایی و ترجیح برند شما توسط مصرف کنندگان می‌شود. در استراتژی برند باید توجه کنیم که بیشترین مخاطب هدف را جذب کسب و کارمان کنیم.

جایگاه‌یابی برند:

استراتژی جایگاه‌یابی برند برای کسب و کارهایی که به دنبال تثبیت بازارشان هستند، یک اصل ضروری است. جایگاه‌یابی برند (Brand Positioning) فرآیندی است که برند شما را در ذهن مشتریان قرار می‌دهد. تمایز از دیگر رقبا، نیاز به آن دارد که موقعیت برند خود را در بین مخاطبان، ارزشمند جلوه دهیم.

پیام برند:

پیام برند، ارزش پیشنهادی برند شما، چیزی فراتر از شعار برندتان است و چیزی بیشتر از پیشنهادها و محصولات شما است. در واقع یکی از اثربخش‌ترین روش‌ها برای ایجاد پایگاه مشتریان شمرده می‌شود. پیامی است که تفاوت شما با دیگران را توصیف می‌کند. پیام برند اگر هوشمندانه طراحی شود، مخاطبان زیادی را به سمت شما جذب می‌کند.

هویت برند:

هویت برند (Brand identity) عناصر قابل مشاهده یک برند مانند رنگ، طرح و لوگو است که برند را در ذهن مصرف کنندگان شناسایی و متمایز می‌کند. هویت برند طوری طراحی می‌شود که مخاطبان پس از دیدن یک نشانه از شما مانند دیدن لوگو یا بازدید از سایت، مزیت رقابتی شما و ارزش پیشنهادیتان در ذهن آنان متصور شود.

برند در محتوا:

برندینگ پروسه هزینه‌بر و گرانی محسوب می‌شود که شاید بسیاری از کسب و کارها از پس هزینه‌های آن برنیایند. اما در طی چند ساله گذشته و با بازاریابی درونگرا این امکان فراهم شده است که یک برند از طریق برند در محتوا، به مخاطبان شناسانده شود.

کمپین برندینگ:

کمپین برندینگ برنامه‌ای همه‌جانبه برای فتح ذهن و قلب مخاطبان با هدف آگاهی از برند و بهبود ارزش پیشنهادی برند است. طراحی یک کمپین برندینگ مناسب به شناخته شدن و پس از آن به تثبیت شما در بازار کمک زیادی خواهد کرد. کمپین برندینگ تأثیر مهمی بر روی برنامه‌های بازاریابی و کمپین‌های تبلیغاتی برندتان خواهد داشت.

تعرفه برندینگ

تعرفه خدمات استراتژی برند

برای اطلاع از تعرفه‌های تدوین استراتژی برند و مشاوره و انجام خدمت برندینگ می‌توانید از راه‌های زیر اقدام کنید:

برخی از برندهایی که به ما اعتماد کرده‌اند:

سوالات متداول در حوزه استراتژی برند

برای دریافت خدمت برندینگ باید از کجا شروع کنیم؟

پاسخ سوال

به دلیل آنکه خدمت برندینگ یک فرآیند گسترده است، باید قبل از شروع انجام آن تحقیقات لازم صورت پذیرد. در همین راستا پس از برقراری ارتباط با مشاوران متخصص گروه مشاوران سندلوس، چشم‌انداز، ماموریت، پتانسیل‌های سازمان و … شناسایی و تحلیل می‌شوند و متناسب با آنان بودجه و زمان مورد نیاز برای برندینگ اعلام می‌گردد.

چرا باید پرسونای مخاطب را تحلیل و بررسی کنیم؟

پاسخ سوال

پرسونای مخاطب به شما کمک می‌کند که درک درستی از مشتریان خود داشته باشید. همچنین کمک می‌کند که محتوا و پیام مناسب‌تر، تولید کنید و با توسعه بهتر محصول، خدمات باکیفیت‌تری نسبت به نیازها، رفتارها و دغدغه‌های گروه‌های مختلف مشتریانتان ارائه دهید. پرسونای مخاطب، تأثیر مستقیمی روی عملکرد بازاریابی و برندینگ شما دارد. که همین موضوع اهمیت تحلیل و بررسی پرسونای مشتری هایمان را چند برابر حائز اهمیت می‌کند. مثلا وقتی اکثر مشتریان ما قدرت کمی در خرید دارند ما نمی‌توانیم برند خودمان را طوری طراحی کنیم که محصولاتمان مختص افراد ثروتمند جامعه ‌باشد.

آیا می‌توان بدون استراتژی برند، برندینگ انجام داد؟

پاسخ سوال 

می‌توان بدون استراتژی برند فرآیند برندینگ را پیش برد اما نکته مهم در برندینگ انجام موازی چندین فعالیت با هم و همچنین طولانی مدت بودن اجرا آن است. به همین دلیل در مواردی که اجرا برندینگ بدون داشتن استراتژی انجام می‌شود، احتمال شکست در آن پروژه‌ها به مراتب بیشتر و محتمل‌تر است.

تأثیر سئو سایت و بازاریابی محتوا در برندینگ چیست؟

پاسخ سوال

هم می‌توان برندینگ را یکی از ابزارهای رسیدن به سئو دانست و هم سئو را از ابزارهای برندینگ برشمرد. چرا که هر یک مکمل دیگری هستند. یکی از موثرترین راه‌های بلند مدت برای افزایش آگاهی از برند و ایجاد ترافیک ارگانیک مرتبط به وب سایت شما، بهینه‌سازی سایت برای موتور جستجو و محتوای مناسب است. متوجه خواهید شد که مشتریان شما سطح اعتماد عمیق‌تری را برای برند شما ایجاد می‌کنند و احتمال خرید آنچه می‌فروشید بیشتر خواهد بود. همچنین این را باید بدانید که برند نیز می‌تواند در مرکز توجه افراد قرار گرفته و سئو سایت شما را بالا ببرد.

مطالب مرتبط

4 دیدگاه در “برندینگ

 1. mina davodi گفت:

  سلام. بعد از انجام برندینگ، کتابچه برند هم در اختیارمون قرار میدید؟

  1. admin-sandeloos گفت:

   سلام روز به خیر. اگر خدمت برندینگی که برای مجموعه شما انجام میشه به شکل گسترده و همه جانبه باشه بله.

 2. amin rohani گفت:

  برای اکثر خدماتتون، تحقیقات بازار و تحلیل رقیب رو گذاشتین. نیازی به چنین کاری هست؟

  1. admin-sandeloos گفت:

   سلام جناب روحانی. تحقیقات بازار، تحلیل مخاطب، آنالیز رقیب و … برای شناخت هرچه بهتر اون اکوسیستم، و پتانسیل‌های خود مجموعه است. هر چه قدر با تحقیقات بیشتری درباره هر خدمت وارد بشیم، قطعا نتایج دقیق‌تری استخراج میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *