بهینه خرج کردن

بهینه خرج کردن

اصل مهم در دنیای پر رقابت دیجیتال، بهینه هزینه کردن است. چرا که مجموعه‌های موفق با کم‌ترین هزینه به دنبال اخذ بهترین نتیجه‌ها هستند. تمام سعی ما در سندلوس بهینه کردن فرایندهای بازاریابی دیجیتال است.

آیکون دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ بدون سایت

بدون داشتن سایت یا فعالیت در شبکه‌های اجتماعی هم می‌توان از مواهب دیجیتال مارکتینگ استفاده کرد. اما کار هوشمندانه‌ای نیست و شما باید بستر آنلاینی برای جمع‌آوری مخاطبانتان داشته‌ باشید.

محتوای دیجیتال

محتوا و دیجیتال مارکتینگ

استراتژی محتوایی به خصوص محتوا، از مهم‌ترین ابزارهای بازاریابی دیجیتال هستند و هر روش و تاکتیکی در این حوزه با استفاده از محتوا انجام می‌شود. محتوا اهمیت زیادی دارد و به نوعی استراتژی محتوایی با مقداری عمیق‌تر و هوشمندانه‌تر شدن در فضای آنلاین، همان استراتژی بازاریابی دیجیتال نیز تلقی می‌شود.

بیش از 90 درصد افراد قبل از اینکه چیزی را بخرند آن را در محیط آنلاین جستجو می‌کنند. بنابراین امروزه صبحت کردن در مورد اینکه وارد فضای آنلاین بشویم یا خیر موضوعیتی ندارد و تقریبا محرز شده است. مساله‎‌ای که مهم‌تر است این می‌باشد که در میان رقبای متعدد خودمان در فضای آنلاین، چطور دیده شویم و قبل از آن‌ها در تیررس مخاطبان قرار بگیریم.  

مسیر موفقیت شما

طراحی یا توسعه سایت

داشتن یک سایت مناسب به شما در ایجاد یک بستر آنلاین موفق که مخاطبانتان از آن طریق با شما در تبادل و ارتباط باشند، کمک می‌کند. امروزه بیشتر کسب و کارهای بزرگ و کوچک دنیا دارای سایت هستند و از این طریق دایره بازار و مشتریانشان را گسترده کرده‌اند. بدون داشتن سایت، رقبا به مرور جای شما را در بازار می‌گیرند و سهمتان کوچک و کوچکتر می‌شود. البته باید در نظر داشت که بدون وجود یک سایت هم می‌توان از فضای دیجیتال برای بازاریابی استفاده کرد و برای استراتژی دیجیتال مارکتینگ برنامه داشت.

برنامه‌ریزی و تدوین استراتژی فضای آنلاین

استراتژی، مسیر رسیدن شما به اهدافتان را مشخص می‌کند. اگر محیط آنلاین را انتخاب کرده‌اید و قصد موفقیت در این فضا را دارید باید یک استراتژی مشخص داشته‌باشید. استراتژی در این فضا اهمیت بیشتری از فضای سنتی دارد، به این دلیل که در این فضا، رقبای بیشتری وجود دارند و روزانه مجبور به استفاده از تاکتیک‌های گوناگون خواهید بود. شرکت‌هایی که برای ورود به این فضا، اهمیتی به استراتژی و برنامه‌ریزی مناسب نمی‌دهند، یا متحمل هزینه‌های زیادی می‌گردند و یا اینکه به مرور از بازار خارج می‌شوند. یکی از مهم‌ترین استراتژی‌ها در فضای آنلاین، استراتژی محتوایی است که لازمه موفقیت در بازاریابی دیجیتال است.

طراحی استراتژی محتوایی

محتوا مهم‌ترین ابزار در بازاریابی به خصوص دیجیتال مارکتینگ است و برای استفاده از آن نیاز به استراتژی مناسب داریم. معرفی محصولات، پیام برند، وبسایت، مطالب آموزشی، متن و تصاویر تبلیغاتی، بروشور، صحبت‌های نماینده فروش و… نمونه‌هایی از کاربرد محتوا هستند که نقش و جایگاه استراتژی آن در بازاریابی را نشان می‌دهند.

از همه مهم‌تر کل فرایند بازاریابی در فضای آنلاین یا دیجیتال مارکتینگ بر مبنای محتوا می‌باشد و محتوا محور اصلی همه برنامه‌های دیجیتال مارکتینگ است. استراتژی محتوایی به ما کمک می‌کند در راستای استراتژی اصلی و استراتژی بازاریابی کسب و کار، محتوای درست را به صورت بهینه به مخاطب هدف شناسایی شده در زمان، قالب و کانال درست برسانیم.

سئو

90 درصد افراد در هنگام بازدید از گوگل به صفحات دوم به بعد آن نمی‌روند. یعنی اگر سایت شما در صفحات دوم به بعد قرار گیرد عملا 90 درصد از مشتریان بالقوه کسب و کارتان را از دست می‌دهید. اگر قصد موفقیت و فروش در فضای آنلاین را دارید باید در جستجوهای مخاطبانتان در رده‌های اول قرار بگیرید. سئو به شما در این راه کمک می‌کند تا با کمی صبر نتیجه دلخواهتان را به دست آورید.

کمپین‌های دیجیتال مارکتینگ

کمپین‌ به مجموعه اقداماتی گفته می‌شود که در یک بازه زمانی مشخص برای رسیدن به اهدافی مشخص مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای موفقیت در فضای دیجیتال، کمپین‌ها سرعت رشد و توسعه شما را بیشتر می‌کنند و زودتر شما را به اهدافتان می‌رساند. در طراحی کمپین سعی کنید بهینه‌ترین و درست‌ترین ابزارها و بسترها را متناسب با استراتژی بازاریابی دیجیتال خود به کار بگیرید.

دیجیتال مارکتینگ

تعرفه و هزینه دیجیتال مارکتینگ

تعرفه خدمات دیجیتال مارکتینگ با توجه به اندازه کسب و کار، بازار، میزان رقابت و وضعیت فعلی کسب و کار متفاوت می‌باشد. ما به شما راه‌حل اختصاصی خودتان در زمینه دیجیتال مارکتینگ را ارائه می‌دهیم. برای دریافت پروپوزال اختصاصی یا تعرفه از روش‌های زیر استفاده کنید.

برخی از برندهایی که به ما اعتماد کرده‌اند:

سوالات متداول در حوزه دیجیتال مارکتینگ

برای بازاریابی دیجیتال از کجا باید شروع کنیم؟

پاسخ سوال

با توجه به گستردگی فضا دیجیتال برای موفقیت باید هوشمندانه عمل کنید. ورود همزمان به تمام عرصه‌های بازاریابی دیجیتال مانند طراحی محصول، معرفی محصول، توسعه محصول، برندینگ، فروش و… کار نشدنی و پر ریسکی محسوب می‌شود. به همین دلیل است که در ابتدا بهتر است با استفاده از مشاوران متخصص به عیب‌یابی کسب و کارتان بپردازید و پس از شناسایی چالش‌های پیش‌رو و با استفاده از ابزارهای مناسب اقدام به طراحی کسب و کار آنلاین خود نمایید.

چگونه تیم دیجیتال مارکتینگ ایجاد کنیم؟

پاسخ سوال

یکی از ماموریت‌های ما در سندلوس توسعه فضای کسب و کاری و درونی‌سازی روش‌های نوآورانه در شرکت‌ها و سازمان‌هاست. به همین دلیل ما با چند روش به ایجاد تیم بازاریابی در مجموعه شما کمک می‌کنیم. از استخدام دیجیتال مارکتر تا آموزش تیم دیجیتال مارکتینگ و همچنین انجام پروژه‌های دیجیتال مارکتینگ شما به صورت پروژه‌ای از وظایف ما محسوب می‌شود.

آیا بازاریابی دیجیتال تاثیر منفی بر بازاریابی و فروش فعلی سازمان ما می‌گذارد؟

پاسخ سوال

نباید این نکته را فراموش کرد که بازاریابی دیجیتال قصد دارد تا فروش ما را افزایش دهد و نه مانعی برای انجام آن باشد. همراستایی فعالیت‌های شما در زمینه بازاریابی دیجیتال با استراتژی اصلی بازاریابی اهمیت فراوانی دارد. به همین دلیل ما پیش از تدوین استراتژی بازاریابی دیجیتال، استراتژی بازاریابی سازمان را تعیین می‌کنیم و یا در صورت داشتن استراتژی بازاریابی، استراتژی دیجیتال مارکتینگ را با آن همسو می‌نماییم.

دیجیتال مارکتینگ کسب و کارمان را برون‌سپاری کنیم و یا یک تیم متخصص در مجموعه خودمان داشته باشیم؟

پاسخ سوال

هر دو روش دارای مزیت‌های خودش است. از مزیت‌های برون‌سپاری این خدمت می‌توان به انجام تخصصی امور، سرعت بالا در اجرا و کاهش هزینه‌ها زیر اشاره کرد و از محاسن استخدام تیم دیجیتال مارکتینگ در داخل سازمان به در دسترس بودن همیشگی آن می‌توان اشاره کرد. اینکه کدامیک از روش‌ها را انتخاب کنیم کاملا به استراتژی اصلی سازمان بستگی دارد.

مطالب مرتبط

6 دیدگاه در “دیجیتال مارکتینگ

 1. حسین گفت:

  سلام. بنده برای فروشگاهم سایت دارم. می‌تونم از خدمات دیجیتال مارکتینگ شما استفاده کنم. چون در گام اول نوشتید طراحی سایت.

  1. admin-sandeloos گفت:

   سلام وقت شما بخیر
   بله، ما در این گام‌ها سعی کردیم که تمام مراحل لازم رو مدون کنیم، اما با توجه به پروژه شما برای گام‌هایی که برای کسب و کار شما نیاز باشه، پروپوزال اختصاصی دریافت می‌کنید و طبیعتا اگر سایت داشته باشید یک گام جلوتر هستید و احتمالا نیازی به سایت جدید ندارید.

 2. یزدان گفت:

  سلام و روز به خیر. گزینه دریافت پروپوزال رو زدم ولی اونجا قیمتی نداشت. میشه تعرفه دیجیتال مارکتینگتون رو بفرمائید.

  1. admin-sandeloos گفت:

   سلام. روز شما هم به خیر. بله. برای خدمت دیجیتال مارکتینگ و برخی دیگه از خدمات، تعرفه ثابتی نمیشه محاسبه کرد. طبیعی هم هست. چرا که کسب و کارها از نظر پتانسیل‌ها و اندازه سازمان با هم متفاوت هستند. لطف کنید روی گزینه دریافت پروپوزال بزنید و در انتها پکیج طلایی گزینه فرم دریافت پروپوزال اختصاصی رو کلیک کنید. اونجا میتونید اطلاعات کسب و کارتون رو وارد کنید و پروپوزال اختصاصی متناسب با کسب و کارتون رو دریافت کنید.

 3. sami گفت:

  ببخشید من فقط میخوام یه سایت داشته باشم و سئو اون هم تا حدودی انجام بشه. نیازی به تحقیقات بازار و تحلیل مخاطب ندارم. امکانش هست؟

  1. admin-sandeloos گفت:

   سلام. بله امکانش هست. مواردی نظیر تحقیقات بازار و تحلیل مخاطب به تسریع و تسهیل بیزنس شما کمک میکنه. خیلی خوبه که از ابتدا هدفمند دیجیتال مارکتینگ رو انجام بدید اما می‌تونید فقط طراحی سایت به همراه سئو رو داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *