استراتژی محتوایی, مقالات

48 آمار بازاریابی محتوا بصری که باید در سال 2022 بدانید

محتوا بصری
زمان مطالعه: 6 دقیقه

مقدمه

اغلبا ما دوست داریم در پایان هر سال برخی از گزارش‌های اصلی در مورد بازاریابی درونگرا، بازاریابی محتوا، رسانه‌های اجتماعی و رفتار آنلاین مخاطبان را مطالعه کنیم. شگفت‌انگیز است که بدانیم چقدر سریع همه چیز می‌تواند ظرف یک یا دو سال تغییر کند، و امسال آمارهای شگفت‌انگیزتری نیز به وجود آمده است. به خصوص آمارهای قابل توجه در خصوص محتوا بصری در دنیا.

امسال، ما شاهد اهمیت مداوم محتوا بصری بودیم که با تغییراتی همراه شد. تغییراتی که تقریباً در تمام شبکه‌های اجتماعی بزرگ، از جمله فیس‌بوک، اینستاگرام و توییتر روی داد. در همان زمان، ویدئوها به عنوان ابزار قدرتمندی برای برندهایی که به دنبال برقراری ارتباط راحت‌تر با خوانندگان خود هستند، ادامه دادند و واقعیت مجازی (VR  ) جایگاه خود را به عنوان یک ابزار بازاریابی در بسیاری از مشاغل پیدا کرد. به همین دلیل قصد داریم در این مطلب درباره آمار بازاریابی محتوا بصری صحبت کنیم.

گزارش جالب برای برنامه‌ریزی بازاریابی محتوا در سال 2022

برای کمک به همگام شدن با این روندها، بیایید نگاهی به آمارهای بازاریابی محتوای بصری بیندازیم. آماری که تأثیر محتوای بصری بر دسترسی، تعامل و فروش را نشان می‌دهد.

آمار محتوای بصری 2022

آمار کلی محتوای بصری

  1. 70 درصد از شرکت ها در بازاریابی محتوا سرمایه گذاری می‌کنند که می‌تواند شامل استراتژی‌های بازاریابی بصری باشد. (HubSpot)
  2. شکل اصلی رسانه مورد استفاده در بازاریابی محتوا، ویدئو است. (HubSpot)
  3. یک چهارم بازاریابان در بازاریابی محتوایی مرتبط با تبلیغات محصول، سرمایه‌گذاری می‌کنند در حالی که فقط بیش از 20 درصد سرمایه‌گذاری به طور خاص در داستان سرایی برند انجام می‌شود. (HubSpot)
آمار محتوا یصری

4. بازاریابان به ترتیب بیشترین زمان را صرف تولید محتوا برای فیس‌بوک و وب‌سایت شرکت خود می‌کنند. (HubSpot)

5. طراحی و محتوای بصری برای 23.7 درصد از بازاریابان محتوا، بزرگترین چالش محسوب می‌شود. (آدام انفروی)

6. 49% از بازاریابان، بازاریابی بصری را برای استراتژی بازاریابی خود بسیار مهم ارزیابی می‌کنند و 22% آن را مهم می‌دانند و 19% می‌گویند که استراتژی آنها بدون محتوای بصری چیزی نیست. (Venngage)

7. 49 درصد از بازاریابان عمدتاً از محتوای بصری در وبلاگ‌ها و وب سایت‌ها استفاده می‌کنند و پس از آن در کانال‌های اجتماعی مانند فیس بوک و اینستاگرام. (Venngage)

8. وقتی مردم اطلاعاتی را می‌شنوند، احتمالاً تنها 10 درصد از آن‌ها اطلاعات را سه روز بعد به خاطر می‌آورند. این در حالی است که اگر با آن مطلب، یک تصویر مرتبط با همان اطلاعات جفت شود، افراد 65 درصد از آن اطلاعات را سه روز بعد حفظ خواهند کرد. (Brain Rules)

9. 40٪ از بازاریابان پیش بینی می‌کنند که بین 51٪ تا 80٪ از کسب و کارها تا سال 2021 به شدت به محتوای بصری متکی خواهند بود. (Venngage)

آمار بازاریابی ویدئویی

آمار بازاریابی ویدئویی

10. مصرف ویدیوی موبایل از سال 2012، 17 برابر شده است. (Cisco)

11. سیسکو بر این باور است که ترافیک جهانی اینترنت از طریق ویدیوها تا سال 2022، 82 درصد از کل ترافیک اینترنت مصرف کننده را تشکیل می‌دهد. (Cisco)

12. 70 درصد از بینندگان یوتیوب برای «کمک به مشکلی» که در سرگرمی، تحصیل یا شغل خود دارند، ویدیوها را تماشا می‌کنند. (Think With Google)

13. در سطح جهانی، یوتیوب با 83 درصد، منبع اصلی محتوای ویدیویی مصرف کنندگان است (فیس بوک با 67 درصد در رتبه دوم قرار دارد). (HubSpot)

14. جریان ویدئو در چند سال اخیر به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. پلتفرم پخش زنده، Twitch، در سال 2020 شاهد رشد 14.3 درصدی نسبت به سال گذشته بود و به 1.645 میلیارد ساعت تماشا در ماه افتخار کرد. (eMarketer, The Verge)

15. در نظرسنجی HubSpot در سال 2018، 54 درصد از مصرف‌کنندگان تمایل داشتند محتوای ویدیویی بیشتری از برند یا کسب‌وکاری که پشتیبانی می‌کنند، ببینند. (HubSpot)

آمار قالب محتوایی
روندهای بازاریابی بصری در حال ظهور

روندهای بازاریابی بصری در حال ظهور

16. در سال 2019، 42.9 میلیون نفر در ایالات متحده از یک محصول VR (واقعیت مجازی) استفاده کردند و 68.7 میلیون نفر یک بار در ماه از AR استفاده کردند. (eMarketer)

17. پیش‌بینی می‌شود که تا سال 2021 هزینه VR برای کسب و کار به 9.2 میلیارد دلار برسد (FinancesOnline)

18. یک چهارم از کاربران VR معتقدند که VR ، پتانسیل قوی برای برندها و بازاریابان دارد. (GlobalWebIndex)

19. 64٪ از مصرف‌کنندگان می‌گویند واقعیت مجازی بیشترین پتانسیل را در بازی دارد، در حالی که 52٪ از پتانسیل آن در فیلم و تلویزیون نهفته است. (GlobalWebIndex)

20. 57 درصد از بازاریابان در سال 2019 از ویدیوی زنده استفاده کردند. (Social Media Examiner)

21. زندگی فیس بوک 10 برابر بیشتر از ویدیوهای سنتی تعامل ایجاد می‌کند. (BloggingX)

22. 90٪ از تمام ویدیوهای پخش شده در توییتر در دستگاه های تلفن همراه انجام می‌شود. (HubSpot)

23. 73 درصد ویدیوها دو دقیقه یا کمتر هستند. (Vidyard)

24. 85 درصد از بزرگسالان محتوا را در چندین دستگاه به طور همزمان مصرف می‌کنند. (Think With Google)

25. با توجه به فروشگاه لوازم خانگی Lowes، ویدیوهای نحوه نمایش که در واقعیت مجازی (VR) نشان داده می‌شوند، در مقایسه با افرادی که فقط ویدیوی YouTube را مشاهده کرده‌اند، 36 درصد بیشتر به خاطر می‌آورند. (HubSpot)

آمار اینفوگرافیک برای بازاریابان محتوای بصری

26. اینفوگرافیک‌ها چهارمین نوع پرکاربرد بازاریابی محتوا هستند. (HubSpot)

27. اینفوگرافیک‌ها بیشترین افزایش استفاده را در بین بازاریابان B2B در چهار سال گذشته داشته‌اند (Content Marketing Institute)

28. افرادی که مسیرها را با متن و تصاویر دنبال می‌کنند، 323 درصد بهتر از افرادی که مسیرهای بدون تصویر را دنبال می‌کنند، انجام می‌دهند.

آمار محتوا بصری
آمار رسانه‌های اجتماعی برای بازاریابان محتوای بصری

آمار رسانه‌های اجتماعی برای بازاریابان محتوای بصری

29. در یک نظرسنجی کلی از بیش از 250 مصرف‌کننده، 70 درصد گفتند که استوری‌های فیس بوک را بیشتر از استوری‌های اینستاگرام یا اسنپ چت تماشا می‌کنند. (HubSpot)

30. بیش از 500 میلیون اکانت اینستاگرام هر روز از استوری استفاده می‌کنند و 4 میلیون کسب‌وکار هر ماه از تبلیغات استوری استفاده می‌کنند.

31. تا ژانویه 2021، بیشترین جمعیت شناسی کاربران اینستاگرام در ایالات متحده بین 25 تا 35 سال بوده است که 33.1 درصد از پایگاه کاربران اینستاگرام در ایالات متحده را تشکیل می‌دهد (Statista)

32. در سال 2019، اینستاگرام تقریباً 31.8 درصد از درآمدهای تبلیغاتی فیس بوک را به خود اختصاص داد که این رقم در سال 2016، 13.2 درصد بود. (Statista)

33. از بین قالب‌های استوری اینستاگرام، 35 درصد می‌گویند که اغلب با استوری‌های داستانی کوتاه درگیر می‌شوند و پس از آن با استوری‌های تعاملی با محوریت آزمون‌ها و نظرسنجی‌ها. (HubSpot)

آمار محتوا بصری

34. طبق گفته Verizon Media، 69٪ از مصرف‌کنندگان، ویدیوهای آنلاین را با صدای خاموش تماشا می‌کنند. (Forbes)

35. در یک نظرسنجی از بیش از 300 مصرف کننده، 56٪ گفتند که “گاهی” استوری‌های رسانه‌های اجتماعی را با صدا تماشا می‌کنند، در حالی که 29٪ گفتند که “همیشه” این کار را انجام می‌دهند. (HubSpot)

36. 72 درصد از نوجوانان از اینستاگرام و تقریباً به همان میزان (69 درصد) از اسنپ چت استفاده می‌کنند. کاربران هر دو از سال 2015 تا کنون بیش از 20 درصد افزایش یافته‌اند. (Pew Research)

37. توییت‌های دارای ویدئو 10 برابر بیشتر از توییت‌های بدون ویدئو تعامل دارند. (Twitter Business)

38. در تجزیه و تحلیل بیش از 1 میلیون مقاله، BuzzSumo دریافت که مقالاتی که هر 75 تا 100 کلمه یک بار، یک تصویر دارند، دو برابر بیشتر از مقالاتی با تصاویر کمتر، به اشتراک گذاشته می‌شوند. (Buzzsumo)

39. پست‌های فیس‌بوک با تصاویر 2.3 برابر بیشتر از پست‌های بدون تصویر تعامل دارند. (Buzzsumo)

آمار محتوا بصری

40. روزانه بیش از 500 میلیون کاربر اینستاگرام فعال هستند. (Statista)

41. 15٪ از کل محتوای فیس بوک ویدیو است. (Socialinsider)

42. طول ویدئو بهینه برای تعامل بهتر در فیس بوک بین ۲ تا ۵ دقیقه است. (Socialinsider)

43. اسنپ ​​چت تا سال 2020 روزانه 249 میلیون کاربر فعال اسنپ چت داشته است. (Statista)

44. تبلیغ‌کنندگان می‌توانند به بیش از 169 میلیون نفر در پینترست دسترسی داشته باشند. (Hootsuite)

آمار محتوا بصری

45. درآمد حاصل از تبلیغات خرید Pinterest در سال 2019، 100٪ رشد کرد. (Pinterest)

46. تگ‌هایی که یک محصول یا خدمات را در حال عمل نشان می‌دهند، 67 درصد بیشتر باعث فروش می‌شوند. (Pinterest Business)

47. YouTube در ساعات پربیننده بیشتر از هر شبکه تلویزیون کابلی به افراد بالای 18 سال دسترسی دارد. (Think With Google)

48. نیمی از مشترکین یوتیوب بین 18 تا 34 سال، برای تماشای یک ویدیو، کار در حال انجام خود را رها می‌کردند. (Think With Google)

و اما نکته آخر

در این مطلب سعی شد تا ارزش‌های بسیار مهم محتوا بصری به صورت آمار برای شما بیان شود. مطالبی که به ما نشان می‌دهد سلایق و علایق مخاطبان از محتوا متنی و سایر قالب‌های محتوایی به سمت محتوا بصری کشیده شده است. این مطلب می‌تواند برای بازاریابان محتوا بسیار حائز اهمیت باشد. چرا که با دانستن آن می‌توانند برنامه‌ریزی‌های بازاریابی خود را با محوریت محتوا بصری پیش ببرند. همچنین شما می‌توانید به منظور اطلاعات بیشتر از اهمیت محتوا بصری، مطلب “سئو تصاویر چگونه انجام می‌شود” و “استراتژی سئو سال 2022 برای همه کسب‌ و کارها” را مطالعه کنید. مطالبی که با مطالعه آن‌ها، بیشتر با ریزه‌کاری‌های محتوا بصری و نکات سئو 2022 آشنا می‌شوید.

منبع مقاله(سایت hubspot):  50Visual Content Marketing Statistics You Should Know in 2022

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *